Берегово. ЗДО № 10 "Ялинка"

Навчальний процес

Основними  пріоритетними напрямками  роботи ЗДО У 2021-22 РОЦІ є:

1. Розвиток екологічної свідомості у дітей

2. Виховання у дошкільників  національно-патріотичної свідомості.

3. Впровадження нових сучасних форм і методів співпраці з родинами вихованців, які сприятимуть формуванню активної батьківської позиції для досягнення позитивних результатів у питаннях розвитку, виховання та навчання дітей дошкільного віку.

Розподіл навчального навантаження побудований з урахуванням максимально допустимого навантаження на дітей упродовж тижня. При цьому, освітній процес базується на поєднанні різних видів занять: фронтальних та групових при умові, що тривалість фронтальних занять не повинна перевищувати 15-35 хвилин (відповідно віку дітей), групових -15-30 хвилин, що дає можливість додержуватися регламенту навчального часу в день на одну дитину.

Організація освітньої роботи в дошкільному навчальному закладі у 2016/2017  навчальному році здійснюється відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти (2012 р.), Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про дошкільний навчальний заклад (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305), нового Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров`я України від 24.03.2016 № 234), інших нормативно-правових актів.

Реалізуючи державну політику в галузі дошкільної освіти, пріоритетними в методичній, навчально-виховній діяльності педагогічного колективу у 2016/2017 навчальному році визначаються завдання:

- забезпечувати якісний методичний супровід реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді. В організації життєдіяльності дошкільників поєднувати історико-народознавчий матеріал з соціальними та культурними особливостями сьогодення. Виховувати у дошкільників сучасні риси національного характеру.

- формувати у дітей звички та моделі поведінки, що відповідають сталому розвитку. Сприяти набуттю дитиною первинних компетенцій ресурсозбереження та ресурсозберігаючої поведінки.

- забезпечувати тісну взаємодію педагогів та батьків у формуванні життєвої компетентності дошкільника відповідно Базового компонента дошкільної освіти. Підвищувати рівень педагогічної культури батьків з питань сучасної дошкільної освіти.. Педагогічну взаємодію педагогів та батьків будувати за особистісно-діяльнісним принципом.

- методичне навчання педагогів спрямувати на оволодіння ними ефективними формами організації навчально-пізнавальної діяльності на засадах партнерства, активного впровадження в освітній процес педагогічних інновацій, пріоритетності принципу активності дитини в здобутті знань для формування особистості дошкільника як активної, інноваційної, самодостатньої особистості, здатної вчитися упродовж життя.

Пріоритети, проголошені у минулому навчальному році, зберігають актуальність і нині. Ключовими пріоритетами змістового наповнення освітнього процесу у новому навчальному році є такі:

-  національно-патріотичне виховання;

-  економічне виховання;

- формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми;

-  музичне виховання;

а серед засобів освітнього впливу на дитячу особистість – творча гра (сюжетно-рольова, конструкторсько-будівельна, театралізація, драматизація), а також художня література (фольклор, авторські твори) і робота з дитячою книжкою.